Балотели не спаси Ница срещу последния, важни победи за отборите на дъното (видео)

Звездата на Ница Марио Балотели отбеляза гол, но отборът му загуби с 1:2 гостуването си на аутсайдера в Лига 1 Метц. СуперМарио пропусна дузпа в 58-ата минута, но при добавката изравни. "Орлетата" играха цяло второ полувреме с ччовек по-малко заради червения картон на Пиер Леес-Мелу, а в герой за Метц се превърна Нолан Ру с двете си попадения (50', 62').

Метц вече има 18 точки и възроди надеждите си за спасение, но другите тимове на дъното също записаха победи. Тулуза се наложи с 1:0 над Троа благодарение на гола на Яя Саного. Червен картон за гостите получи Джими Жираудон още в 3-ата минута. Анже също взе три точки у дома. Отборът на Стефан Мулен надви с 1:0 Амиен, а гола вкара Пиерик Капел още в началото.
Сент Етиен се отдалечи от зоната на изпадащите след победа с 2:1 над Каен. Силвио Роделен откри за гостите, но Пол-Жорж Нтеп и Жонатан Бамба донесоха успеха на "зелените". Дебют за Сент Етиен направи привлеченият от Борусия (Дортмунд) Невен Суботич.

Нант пък разгроми с 3:0 Гинган и нанесе трета поредна загуба на тима на Антоан Комбуаре. Точни за "канарчетата" бяха Адриен Томасон, Емилиано Сала и Санти Нгом през второто полувреме.