Жоро Костадинов и съотборниците му бързо заличиха добрите впечатления (видео)

Само преди няколко дни Макаби (Хайфа) разгроми с 3:0 Макаби (Тел Авив) по пътя към 1/4-финалите в турнира за Купата на Израел, но днес отборът на българския национал Георги Костадинов се върна към посредствените си изяви в първенството. Бившият халф на Берое и Левски беше титуляр в мача срещу Макаби (Петах Тиква), завършил 1:1, а след него отборът от Хайфа остана на 10-о място в класирането.

Лидор Коен откри за гостите в 36-ата минута след центриране отдясно и точен удар с глава. Само 4 минути по-късно голмайсторът на Макаби (Хайфа) Никита Рукавиця изравни отблизо. Костадинов и компания имаха сериозен малшанс, след като три пъти удариха гредите, а още три пъти пропуснаха отлични възможности. Националът на България също се размина с попадение, след като стреля с глава след ъглов удар, топката рикошира в защитник и вратарят изби.

Тимът на Фред Рутен има 21 точки от 20 мача, а начело е Апоел (Беер Шева) с 42, следван от Макаби (Тел Авив) с 41.