Брайтън прескочи четвъртия кръг, Хъдърсфийлд и Суонзи ще преиграват (всички резултати)

Брайтън избегна преиграване на сблъсъка от четвъртия кръг на ФА Къп срещу Мидълзбро, след като се добра до победата с гол в добавеното време. Попадението бе отбелязано от резервата Глен Мъри с голяма доза късмет. Джордж Френд се опита да изчисти, но топката срещна коляното на нападателя и влезе във вратата на Дарън Рандолф.

Домакините от Мидълзбро изиграха силно първо полувреме, но удар на Адама Траоре срещна гредата.

Други два отбора от Премиър лийг - Хъдърсфийлд и Суонзи, ще преиграват своите двубои от четвъртия кръг, тъй като завършиха 1:1 съответно срещу Бирмингам и Нотс Каунти. Стив Муние (21') даде аванс на "териерите" след удар с глава. Лукас Юткиевич (54') изравни след почивката. Двубоят на "лебедите" се разви по идентичен сценарий. Лусиано Нарсинг изведе Суонзи напред в самия край на първото полувреме. Ветеранът Джон Стед изравни в 62-рата, като гостите претренираха, че попадението трябва да бъде отменено, тъй като топката е напуснала терена при изграждането на атаката.

Ковънтри победи МК Донс като гост с 1:0, а същият резултат класира и Шефилд Юнайтед, който надделя у дома над Престън. Хъл Сити надделя с 2:1 над Нотингам Форест и също ще играе на 1/8-финалите.

Милуол и Рочдейл ще преиграват след 2:2.