Чочев наказа Бреша, Палермо не изпуска първото място

Българският халф Ивайло Чочев бе с основен принос за победата на Палермо с 2:0 като домакин срещу Бреша в среща от 23-ия кръг на италианската Серия “Б”. Чочев изведе сицилианците напред в резултата още в четвъртата минута. Той изпрати топката в противниковата врата с удар отблизо с глава, който стражът на Бреша Стефано Минели не успя да парира.

В третата минута на добавеното време появилият се в игра в 89-ата минута Еди Гнахор сложи точка на спора, правейки резултата 2:0.

Палермо е на първо място в класирането с 43 точки, като има 3 точки преднина пред Емполи и Фрозиноне. Тимът на Фрозиноне утре гостува на шестия в подреждането Читадела. Задачата пред днешния противник на Палермо - Бреша, до края на сезона пък ще е да запази мястото си във втората дивизия на Италия. Бреша в момента заема незавидното 19-о място с 23 точки.

ПАЛЕРМО - БРЕША 2:0

1:0 - Чочев (4)

2:0 - Гнахор (90+3)