Хебър стартира с равенство срещу германци (снимки)

Хебър завърши 1:1 с немския четвъртодивизионен тим на Оптик (Ратеноу) от Германия в първия си контролен мач от подготовката в Анталия. Срещата се игра на едно от отлично подготвените игрища на спортния център към „Гранд Хотел Лара” в турския курорт.

Хебър започна в състав: Петър Дебърлиев, Иван Иванов, Димитър Мичков, Николай Николаев, Мурад Ибраим, Руслан Иванов, Димитър Илиев, Кирил Георгиев, Цветелин Тонев(к), Матео Нието, Димитър Тошкин

На почивката треньорът Танчо Калпаков направи 7 смени. В игра влезнаха вратарят Димитър Георгиев и полевите играчи Мартин Сечков, Красимир Здравков, Андриан Краев, Атанас Велев, Георги Георгиев и Стефан Лачов.

Те замениха съответно Петър Дебърлиев, Мурад Ибраим, Димитър Илиев, Кирил Георгиев, Руслан Иванов, Цветелин Тонев и Димитър Тошкин.

Контузия през втората част получи колумбиецът Матео Нието, който най-вероятно ще пропусне следващата контрола с Арда (Кърджали).

Заради неразположение извън групата за мача с Оптик останаха Ангел Лачов.

Голът за пазарджиклии, които поведоха в резултата, вкара Стефан Лачов. Той се разписа от дузпа в 58-ата минута.

Крайното 1:1 бе фиксирано пет минути преди края на контролата, когато Майер изравни с глава след центриране от десния фланг.

В по-големите периоди от мача Хебър доминираше в играта, но по-чистите положения бяха за немците.

През първата част най-близо до попадение беше Руслан Иванов, чийто коварен удар бе спасен с мъка от вратаря на Оптик. Малко след това последва бомбен удар от въздуха на Матео Нието, който обаче отново бе отразен от немския страж.

Втората част започна със стопроцентово положение за Оптик и само перфектната намеса на Димитър Георгиев спаси нашите от гол. В ответната атака Матео Нието беше близо до откриване на резултата, но ударът му бе избит пред гол-линията от бранител на „червените”.

В тези минути Хебър наложи превес и логично се случи.

В 58-та минута Георги Георгиев беше подкосен в пеналта на Оптик и руският съдия Муджиров отсъди дузпа.

Стефан Лачов вкара топката в мрежата, но педантичният руски рефер назначи повторно изпълнение. И при втория опит Лачов не трепна и прати кълбото във вратата на Оптик.

След гола пасив немците излезнаха в по-предни позиции, което обуслови и по-големи празни пространства в ариергарда им. Хебърци имаха няколко добри шанса да затворят мача с втори гол, но или не развиваха добре атаките си във фазата на последния пас, или бранителите и вратарят на немците се справяха.

Минутите се изнизваха за да се стигне до 85-ата, когато „швабите” пробиха левия фланг на пазарджишката защита. Последва центриране между малкия пеналт и дузпата, където Майер изпревари Николай Николаев – Хълк и простреля елегантно с глава Митко Георгиев за 1:1.

Хълк все пак се реваншира от части две минути след това, когато се намеси решително, предотвратявайки стопроцентова опасност от втори гол.

Малко след това руският рефер даде края на мача.