Литекс победи Вихър в контрола

Литекс се наложи с 2:0 в Ловеч над Вихър /Славяново/ в контролна футболна среща. Селекцията на Живко Желев вкара по веднъж в полувремената. На тежкия терен стана здрава битка. Домакините владееха инициативата и освен двата гола пропуснаха още няколко чрез Христо Кирев, Кристиян Тафраджийски и Петко Ганев.

Съперникът им действаше с мисъл за тила си, но при всяка възможност контраатакуваше, а най-добрата възможност беше пред Иван Иванов, но след удара му бранител спря пътя на топката. Към края на първото полувреме вратаря на Вихър – Светлин Линев спаси опасен шут, но след добавка Искрен Писаров откри резултата в полза на ловешкия тим. След почивката картината не се промени. Четвърт час преди края Кристиян Тафраджийски реализира с глава второто попадение.