Гледахте на живо: С късен гол Камбуров носи първа победа на Берое в Турция (видео)

Шампионът на България за 1986 година Берое (Стара Загора) записа първа победа по време на подготвителния лагер в Турция. В динамичен, но лишен от голови ситуации приятелски двубой заралии надделяха с минималното 1:0 над руския Амкар (Перм).

Единственото попадение във вратата на 13-ия в руската Премиер лига, чийто капитан в тази среща бе националът Петър Занев, реализира голмайсторът Мартин Камбуров. Живата легенда на родния футбол се разписа в 89-ата минута.

До момента тимът на Александър Томаш, който заложи на най-доброто, с което разполага днес, бе допуснал две поражения - с 1:2 на полския Заглембе (Любин) и с 0:1 на македонския Вардар (Скопие).

Приятелския двубой между отборите на Берое и Амкар (Перм) имахте възможност да гледате на живо в ефира на Sportal TV и Sportal.bg.

През първите 45 минути играчите и на двата отбора трудно стигаха в близост до противниковата врата и логично по-интересните положения бяха едва две-три. Всичките те обаче бяха пред вратата на заралии. Още в началото на проверката руснаците на два пъти стреляха по посока вратата на Душан Перниш, но и двата удара - първо на Януш Гол, а след това и на Форбс Браун, бяха твърде слаби и без проблеми отразени от стража на старозагорци.

Първият сериозен удар по посока вратата на Нигматулин дойде в 33-ата минута, когато Борислав Цонев стреля, но вратарят без проблеми улови. В последните десетина минути Берое взе инициативата в свои ръце и макар да владееше по-трайно топката, не успя да постави под сериозно напрежение руската защита.

Четвърт час след подновяването на играта Бандаловски не се намеси по най-добрия начин и свали с глава топката към противников играч, който от границата на наказателното поле стреля на мига, но встрани от вратата. В следващите 30 минути ситуацията от първото полувреме не се промени и двата отбора трудно стигаха в опасна близост до противниковата врата. И тъкмо когато срещата отиваше към нулево равенство, голмайсторът на заралии Мартин Камбуров оползотвори по най-добрия начин центриране на младия Александър Енев, разписвайки се с техничен удар за 1:0. Берое - Амкар 1:0
1:0
Камбуров 89'

Берое: 12. Душан Перниш, 3. Милен Желев (27. Александър Енев 85'), 6. Иван Иванов (5. Павел Виданов 71'), 26. Камен Хаджиев, 20. Матеус Леони (15. Георги Динков 68'), 8. Карлос Охене (16. Марко Адамович 52'), 7. Мартин Райнов (24. Никола Гавов 85'), 11. Иван Бандаловски, 10. Борислав Цонев (4. Кохей Като 76'), 14. Педро Еуженио, 9. Мартин Камбуров

Резерви: 23. Георги Аргилашки, 13. Емин Ахмед, 5. Павел Виданов, 15. Георги Динков, 28. Веселин Пенев, 4. Кохей Като, 77. Надим Ангелов, 24. Никола Гавов, 27. Александър Енев, 22. Иван Гошев, 71. Антон Карачанаков, 16. Марко Адамович, 21. Серджиу Негрут

Старши треньор: Александър Томаш.

Амкар: 1. Артур Нигматулин, 19. Браян Идову, 4. Николай Зайчев, 18. Михаил Сиваков, 3. Петър Занев (к), 8. Фегор Огуде, 6. Секоу Цонде, 20. Павел Комолов, 5. Януш Гол, 26. Форбс Браун, Филип Будковский

Резерви: Дмитрий Комич, 2. Алекс Милкович, Артур Караускас, 11. Алекс Газилин, Кирил Суслов, 10. Аликан Шаваев, 16. Сергей Баланович, 66. Сайед Езатолаки, Ерке Тунгушбашлиев, 14. Станислав Прокофиев, 17. Михаил Гашенков, 9. Дарко Бодул, 95. Денис Вамболт, 91. Алекс Рязанчев, 99. Егор Сефов, Антон Гооге

Старши треньор: Гаджи Гаджев.