Байерн направи шампионски обрат срещу неудобен съперник (видео)

Байерн (Мюнхен) стартира слабо при домакинството си на Хофенхайм и допусна два гола в рамките на 12 минути, но след това отговори като шампион и наниза пет попадения за крайното 5:2 в среща от 20-ия кръг на Бундеслигата. Това е седми пореден успех за тима на Юп Хайнкес и авансът от 16 точки на върха беше запазен.

Роберт Левандовски (21’), Жером Боатенг (25’), Кингсли Коман (63’), Артуро Видал (66’) и Сандро Вагнер (90’) бяха точни за баварците, а Марк Ут (3’) и Серж Гнабри (12’) вкараха за Хофе, като последният пропусна и наказателен удар.

През есента играчите от Зинсхайм бяха победили шампионите на свой терен и затова мачът се очакваше с интерес. Отделно до днес младият им наставник Юлиан Нагелсман нямаше поражение от Байерн. Любопитен беше сблъсъкът между 72-годишния Хайнкес и с 42 години по-младия му колега, който е сред потенциалните му заместници на “Алианц Арена”.

Хофенхайм нанесе своя удар много бързо, като пропусна и дузпа, но след това баварците смачкаха съперника. На Нагелсман дори му се наложи да сменя двама от централните си защитници, които бяха с жълти картони и трябва да са щастливи, че не бяха изгонени. Ключово за обрата се оказа представянето на Кингсли Коман, който не можеше да бъде спрян по лявото крило. Той изработи атаката за първия гол за Байерн и сам вкара третия, с който обратът стана факт.

Изненадващо сред титулярите на шампионите не бяха Хамес Родригес и Томас Мюлер, които се намират в много силна форма. На пейката си остана и Франк Рибери, а вместо това Хайнкес заложи на по-солидна халфова линия, усещайки къде ще е битката днес. Капитан на тима беше Ариен Робен.

Хофе е от неудобните съперници на Байерн, като е един от само двата отбора в Бундеслигата, които успяха да го бият от началото на сезона. В атака за отбора от Зинсхайм беше Серж Гнабри, който е преотстъпен от Байерн. Доскорошният голаджия на Хофенхайм Сандро Вагнер пък беше сред резервите на домакините, но за малкото време на терена в края успя да забие дебютния си гол за баварците.

Началото беше повече от атрактивно, след като още в 3-ата минута гостите спечелиха дузпа, тъй като Йошуа Кимих фаулира Гнабри. Самият нападател изпълни, но Улрайх спаси, но след това Ут с лекота вкара на празна врата.

Байерн (Мюнхен) - Хофенхайм 5:2@@@

Шокът беше голям за домакините, които не знаеха какво да правят. Така те позволиха на Хофе да вкара още един гол в 12-ата минута, когато Гнабри все пак намери мрежата с далечен изстрел по земя.

Мюнхенци си стъпиха на краката и успяха да намалят в 21-ата минута. Тогава Коман най-накрая успя да преодолее опеката на Павел Кадержабек по лявото крило, след което се стигна до изстрел на Йошуа Кимих и леко отклоняване на Левандовски.

В тези бурни минути изравняването не закъсня. Така в 25-ата Боатенг засече с глава от корнер и резултатът стана 2:2.

err2

Байерн вече доминираше по начина, по който иска. В 31-ата минута центриране към Кимих не беше засечено от национала на годината, защото Стивън Цубер го изблъска, но съдията Мануел Грефе прецени, че това не заслужава дузпа.

Шампионите пропуснаха да излязат напред в 38-ата минута, когато Дейвид Алаба стреля до гредата. След още три по същия начин с гола се размина и Артуро Видал.

В последните секунди на полувремето и Левандовски искаше дузпа за игра с ръка на Кевин Фогт, но не я получи, а малко след това самият той стреля опасно от няколко метра.

Байерн започна втората част малко по-предпазливо, за да не се повтори случката от първото полувреме. И все пак играчите на Хайнкес бяха по-активни - основно по лявото крило.

Лидерът в класирането обаче нямаше чисто положение чак до 63-ата минута, когато Коман пак се измъкна от защитата и изстреля кълбото в долния ляв ъгъл на Оливер Бауман - 3:2.

В 66-ата Кевин Акпогума спаси вратата на Хофенхайм от четвърти гол, но след последвалото изпълнение на корнер и той нямаше какво да стори, след като Видал насочи топката с глава зад голлинията след грешно излизане на Бауман.

Победителят вече беше ясен за всички, дори за и за гостите. Те с нищо не съумяха да се противопоставят, а в края дори допуснаха още един гол, дело на Сандро Вагнер.

Хофе няма победа от средата на декември и започват да изостават от битката за Европа.