Гледахте на живо: Чворович донесе първа победа на Ботев (Пд) в Турция (видео)

Носителят на Купата и Суперкупата на България за 2017 година Ботев (Пловдив) записа своята първа победа по време на подготвителния си лагер в Турция. Два дни след като завъртяха равенство 2:2 с шестия в сръбската Суперлига Раднички (Ниш), "канарчетата" победиха с минималното 1:0 украинския Олександрия.

Единственото попадение в срещата, играна в турския комплекс "Голд Сити", реализира новото попълнение Диого Кампос. Бразилецът бе точен в 35-ата минута. Малко преди края на проверката пък вратарят Иван Чворович се намеси блестящо и отрази удар от бялата точка, с което донесе първа победа за "жълто-черните" в южната ни съседка.

Проверката на Ботев (Пловдив) с осмия в украинската Премиер лига имахте възможност да гледате на живо в Sportal TV и Sportal.bg

Двубоят в “Голд Сити” започна с натиск на Ботев (Пловдив), който в първите десетина минути трайно се настани в половината на Олександрия. Първи Тодор Неделев застраши вратата на Панкив, но стражът реагира добре и изчисти в ъглов удар. В 18-ата минута попадение на Диого Кампос бе отменено заради спорна засада, което предизвика недоволството на спортно-техническия щаб на “канарчетата”.

Четвърт час по-късно обаче никой не бе в състояние да спре новото попълнение на “жълто-черните”. Кампос се измъкна зад защитата на украинците, надбяга своя противник и пусна технично топката покрай излезлия да го пресрещне Панкив. Минута преди края на първата част “канарчетата” можеха да удвоят преднината си, но голмайсторът Кампос сътвори невероятен пропуск пред вратата на противника, след като преди това получи чудесен пас от капитана Балтанов.

В 56-ата минута “златната” резерва на Ботев - Стивън Петков, се отчете със страхотен пропуск. Малко след това неофициален дебют за “канарчетата” направи последното попълнение в редиците на Николай Киров - Димитър Пиргов. Доскорошният защитник на Левски се появи в игра и записа първи минути с жълто-черната фланелка.

В заключителните минути на двубоя Йордан Минев фаулира противников играч в наказателното поле, а главният съдия пресилено отсъди 11-метров наказателен удар. След бурните си протести пък опитният защитник бе изгонен и Ботев доигра срещата с човек по-малко, тъй като реферът не позволи на негово място да се появи резервен състезател.

Появилият се на почивката Иван Чворович обаче се намеси по чудесен начин и отрази изстрела от бялата точка. По този начин бившият национал на България донесе първата победа за тима си по време на подготвителния му лагер в южната ни съседка.

Ботев (Пловдив) - Олександрия 1:0