Петя Баракова и Славина Колева с 3 от 3 в Шампионската лига

Волейболните националки Петя Баракова и Славина Колева записаха трета поредна победа заедно със своя Волей (Алба-Блаж) в груповата фаза на Шампионската лига за жени. Шампионките на Румъния се наложиха като гости над френския Мюлюз с 3:1 (25:20, 20:25, 25:16, 25:20) в мач от 3-ия кръг в Група А, игран късно снощи пред близо 2000 зрители.

Така волейболистките на Алба-Блаж са еднолично начело във временното класиране с 3 победи от 3 мача и 9 точки. В следващия 4-и кръг Баракова, Колева и съотборничките им връщат домакинството на Мюлюз. Срещата е на 7 февруари (сряда) от 18,00 часа.

Петя Баракова започна като титулярка, след което бе сменена в третия гейм, за да се завърне в игра в четвъртата част. Българската разпределителка се разписа с 5 точки (3 аса) за успеха. Славина Колева пък не се появи на полето и остана резерва. Най-полезни за Алба-Блаж бяха сръбкинята Александра Црънчевич (1 ас, 41% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) и кубинката Ана Клегер Абел (2 блока, 3 аса и 33% ефективност в атака) с по 16 точки за победата. За домакините от Мюлюз белгийката Брит Херботс се отчете със 17 точки.