Лудогорец не прости на третия в Румъния, бразилец и 17-годишен талант блестят (видео+снимки)

Лудогорец надигра с 2:0 третия в румънското първенство Университатя (Крайова) в контрола на турска земя. И двете попадения реализира Жоао Пауло в 66-ата и 70-ата минути.

За трети пореден път в стартовия състав на българския шампион попадна юношата на клуба Светослав Ковачев, през втората част игра 17-годишният Доминик Янков, който за пореден път направи отлично впечатление с доброто боравене с топката, навременните пасове и изключително малкия брак в наглед трудни за отиграване ситуации.

Проверката започна равностойно, като първата по-сериозна ситуация бе в 10-ата минута. Тогава Марселиньо опита да прехвърли румънския страж с шут от центъра на терена, но топката профуча над напречната греда.

Университатя отговори с изключително опасна атака в 17-ата минута. След нея фтболисти на румънците на три пъти имаха шанс да открият резултата. Първо Ренан спаси очи в очи с нападател на тима от Крайова, а следващите два изстрела от 17 метра срещнаха телата на играчи от Лудогорец.

В 41-ата минута Лудогорец като по чудо не откри резултата. Вандерсон проби отляво и намери отлично младия Ковачев, който стреля от 8-9 метра, но Митрович спаси. Последва добавка на Марселиньо, с която обаче не успя да уцели празната врата и изпрати топката покрай лявата греда.

Секунди по-късно Густаво можеше да накаже българския шампион, когато се озова сам срещу Ренан, но стражът на орлите успя да закачи с пръстите копването на нападетеля и това се оказа решаващо, тъй като Пластун догони топката пред голлинията.

До края на първото полувреме пред Лудогорец се откри още един шанс за гол, когато Кешерю нацели левия страничен стълб.

След почивката Димитър Димитров пусна нова 11-ка, в която се появи най-новото попълнение Якуб Шверчок. Полякът можеше да вкара с второто си докосване на топката, когато в 47-ата минута я отне от бранител на румънците и стреля, но диагоналният му шут излезе в аут.

В 51-ата минута 17-годишният Доминик Янков нахлу мощно в наказателното поле на Университатя,  преодолявайки трима портивникови футболисти, след което шутира опасно от 17 метра, но в аут.

Далеч по-дейната игра на родния шампион през втората част даде резултат в 66-ата минута. Тогава Доминик Янков запази добре топката и я подаде към Мисиджан. Холандецът я пое отдясно зад центъра на терена, набра скорост, преодоля двама играчи на румънците и намери великолепно Жоао Пауло с 30-метров пас. Бразилецът овладя на левия фланг, влезе навътре, шутира с десния крак и след рикошет топката се озова в мрежата - 1:0 за Лудогорец.

Само четири минути по-късно Жоао Пауло получи пас от Горалски, пребори се с бранител на Университатя и майсторски от малък ъгъл вкара покрай вратаря на румънците за 2:0.

В 76-ата минута Жоао Пауло, който в този мач игра на дясното крило, имаше шанс да оформи своя хеттрик, но от пет метра стреля в тялото на вратаря.

До края на проверката Лудогорец изцяло контролираше събитията на терена и при повече шанс можеше да вкара още някой гол, но в крайна сметка проверката приключи при 2:0.

Това бе третата контрола за орлите в Турция. До този момент Лудогорец записа победа с 2:0 над Ботошани (5-и в румънското първенство) и равенство 2:2 с Шахтьор Донецк.

ЛУДОГОРЕЦ - УНИВЕРСИТАТЯ (КРАЙОВА) 2:0