Втородивизионен руски тим разби Черно море (видео)

Отборът на Черно море претърпя поражение с 0:4 от Криля Советов. Тимът от ФНЛ - втора дивизия в Русия, мушна попаденията си преди почивката, като това е първа загуба за "моряците" в Турция. Вчера момчетата на Илиан Илиев врътнаха нулево реми с ФК Тирана. Головете в Манавгат реализираха Алан Чочиев, Денис Ткачук (2) и Сергей Самодин. Мачът бе излъчван пряко в ефира на Sportal TV.

Българският отбор играеше уморено, вероятно причина за това е тежката тренировка, която варненци са провели тази сутрин в Анталия. В шестата минута Чочиев прати неспасяемо топката в горния ляв ъгъл на вратата на Благой Макенджиев. В 18-ата минута Ткачук завърши с точен шут акция на Криля Советов отляво. Скоро след това руският полузащитник се възползва от подарък на Македжиев. Стражът на Черно море ритна слабо топката, която попадна от Ткачук, последва удар, който родният национал изгледа и резултатът набъбна на 3:0. В 39-ата минута Самодин, който е носител на Купата на УЕФА с ЦСКА (Москва), увеличи преднината на руснаците на 4:0.

След почивката "моряците" опитаха да променят нещо и разиграха няколко опасни акции пред наказателното поле на състава на Самара, като най-чистото положение се откри пред резервата Меди Фенуш. Бившият стрелец на Верея и Тулуза можеше да порази мрежата от идеална позиция, но на празна врата прати топката в аут. Това се случи в 63-ата минута, а малко по-рано страничният стълб спаси Макенджиев от пети гол в мрежата му. Мариян Огнянов пък се отчете с няколко удара над рамката. Преди почивката Мацата бе изритан силно от съперников футболист в центъра на игрището. Контролната среща бе изгледана от играчите на Ботев (Пловдив), които се появиха на трибуните след като двубоят им с Раднички (Ниш) на съседния терен завърши.

Черно море - Криля Советов 0:4