Кербер преодоля четвъртфиналите за 51 минути

Анжелик Кербер даде сериозна заявка за титлата в Мелбърн. Шампионката от 2016 г. се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Австралия след победа с 6:1, 6:2 над американката Мадисън Кийс.

Бившата номер 1 в света записа 14-а поредна победа от началото на сезона и с всеки изминал мач показва, че е преодоляла тежките моменти от миналия сезон и отново е в най-добрата си форма. Германката ще спори със Симона Халеп или Каролина Плишкова за място на финала.

Кербер проби в първия гейм срещу поставената под номер 17 американка и след това бързо поведе с 4:0. Тя приключи първия сет за 22 минути, а доминацията й продължи и във втория. Кийс не можеше въобще да намери ритъма си. Единственият период, в който го направи, бе в началото на втората част, когато спечели два поредни гейма и намали до 3:2.

Мадисън завърши срещата с 25 непредизвикани грешки в разочароващ за нея мач. Това сложи край на отличното й представяне в Мелбърн. Финалистката от US Open не бе загубила сет до четвъртфиналите.

Купете си тук билети за тенис турнира в София и гледайте на живо Григор Димитров!