Два елитни отбора отпаднаха от Купата на Франция, Марсилия продължава (видео)

Първите мачове от 1/16-финалите за Купата на Франция не минаха без изненади. От надпреварата отпаднаха Нант и Тулуза, а друг представител на Лига 1 - Каен, оцеля след дузпи. Олимпик Марсилия обаче нямаше подобни проблеми и победи с 2:0 третодивизионния Епинал.

Най-драматичен беше двубоят между Нант и Оксер. Отборът на Клаудио Раниери губеше с 0:3 до 34-ата минута, но в средата на второто полувремето "канарчетата" вече бяха изравнили. Малко по-късно Лукас Лима от домакините получи директен червен картон и това се оказа фатално, защото в 76-ата минута Ибрахим Сангаре класира Оксер за 1/8-финалите.
Втородивизионният Бурж-Перона се справи с Тулуза и след победа с 2:0 също продължава в следваата фаза. Бившият нападател на ЦСКА-София Кевин Кубемба беше титуляр за домакините, а попаденията отбеляха Йоан Корт и Жулиен Беге.

Каен бра голям срам срещу петодивизионния Кане Русийон. В редовното време и продълженията резултатът бе 1:1, но при дузпите представителят на Лига 1 се наложи с 4:3.
Марсилия не допусна изненада при гостуването си на Епинал, макар че откри резултата чак в 73-ата минута благодарение на Валер Жермен. Крайното 2:0 оформи Морган Сансон в добавеното време.

Утре ще се изиграят още 7 мача от 1/16-финалите, включително и дербито Монако Лион.