Добруджа удари Марек в Дупница

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) записа 7-а си победа в Суперлигата на България, след като надигра като гост Марек Юнион Ивкони с 3:0 (25:20, 25:20, 25:12) в среща от междинния 15-и кръг, играна тази вечер.

По този начин добричлии са на 7-о място във временното класиране с актив от 7 победи, 8 загуби и 20 точки. Марек пък е 8-и със 7 победи, 7 загуби, 18 точки и мач по-малко. В следващия кръг Добруджа приема слабака Арда (Кърджали), а дупничани гостуват на Хебър (Пазарджик). Мачовете са в събота (27 януари) от 18,00 и 18,30 часа.

Срещата започна с предимство за гостите от Добруджа, които не изпуснаха преднината си до края на първия гейм - 25:20. Във втората част двата отбора "се гонеха" в резултата, но добрите изяви на волейболистите на Добруджа им осигуриха комфортна преднина от два гейма в тяхна полза след ново 25:20. В последната част добричлии поведоха с 10-1, а след това мачът просто се доигра - 25:12 и 3:0.

Най-полезен за Добруджа бе Жулиен Георгиев със страхотните 21 точки (2 блока, 1 ас и 67% ефективност в атака) за победата. За домакините от Марек Димитър Дулчев приключи със скромните 10 точки.

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - ДОБРУДЖА 07 (ДОБРИЧ) 0:3 (20:25, 20:25, 12:25)