Пеп не подцени реванша, Сити е на финал (видео)

Манчестър Сити безпроблемно се класира за финала за Купата на Лигата в Англия, след като за втори път победи сензацията в турнира Бристол Сити. След трудния успех на "Етихад Стейдиъм" с 2:1, дошъл с гол на Серхио Агуеро в добавеното време, днес "гражданите" се наложиха с 3:2 и при визитата си на тима от Чемпиъншип. Агуеро отново бе сред голмайсторите, а другите попадения за състава на Джосеп Гуардиола вкараха Льорой Сане и Кевин де Бройне.

Бристол Сити на моменти затрудни съперника си, но разликата в класите бе очевидна. Попаденията за "червеношийките" реализираха Марлон Пак в 64-ата минута и Ейдън Флинт в 94-ата. При 2:2 домакините се нуждаеха от още един гол, за да се доберат до продължения, но веднага след центъра Ман Сити атакува и Де Бройне сложи точка на спора.
Бристол Сити направи забележителен рейд до полуфиналите, като елиминира цели 4 елитнии тима - Уотфорд, Стоук Сити, Кристъл Палас и Манчестър Юнайтед. По този начин Бристол Сити не успя да стигне финал в някой от турнирите за пръв път от 109 години.

Гуардиола заложи на доста силен силен състав, в който личаха имената на Агуеро, Бернардо Силва, Кевин де Бройне, Давид Силва, Льорой Сане и Фернандиньо. Шанс на вратата получи Клаудио Браво, а сред титулярите бе и талантливият украинец Олександър Зинченко, който действаше като ляв бек. Другите трима бранители на "небесносините" бяха Кайл Уокър, Николас Отаменди и Джон Стоунс.

Мениджърът на домакините Лий Джонсън имаше известни кадрови проблеми, а и отборът му не се намираше в най-добрата си форма, като не спечели нито един от последните си 6 мача. Атаката на "червеношийките" поведе Бобо Рийд, а по крилата започнаха Джош Браунхил и Джейми Патерсън. Десен бек беше Кори Смит, който вкара знаменития гол в последената минута при победата над Манчестър Юнайтед в предишния кръг на надпреварата.

Още от първите минути "гражданите" се настаниха в противниковата половина, а пробивите на Сане предизвикваха паника сред бранителите на Бристол Сити. Агуеро беше най-близо до гола в първия четвърт час, но след опита му за центриране топката описа странна парабола и се отби от гредата.

За кратко домакините от Бристол съумяха да изненсат играта в по-предни позиции, но от средата на полувремето Сити отново взе инициативата и пред вратата на Люк Стий стана горещо. В 23-ата минута опасен удар на Зинченко профуча покрай гредата, а малко след това Фернандиньо шутира неточно от далечна дистанция.

В 40-ата минута пробив на Де Бройне беше спрян в последния момент, но гостите все пак поведоха още преди почивката. Това стана в 43-ата минута след непростима грешка на Хьордур Магнусон. Опитният бранител пробва да гардира топката, но Бернардо Силва не се отказа и му я отне на самата аутлиния. Последва пас към Сане и удар, който хвърлилият се на шпагат Ейдън Флинт не можа да избие.

Веднага след началото на второто полувреме стражът на Бристол Сити спаси удар на Агуеро, но в 50-ата минута класата на аржентинеца смълча "Аштън Гейт". Перфектна контраатака, организирана от Де Бройне, достави топката до Агуеро и неговият изстрел по диагонала беше безупречен.

Футболистите на Гуардиола имаха и други положения, но и домакните започнаха да атакуват по-смело. В 54-ата минута Бристол Сити намали с точен удар на Марлон Пак. Цялата комбинация беше много добра - от центрирането до пласирането на Пак и прехвърлящият му изстрел с глава, който завари неподготвен Клаудио Браво.

След гола "гражданите" реагираха и пробив на Кайл Уокър едва не доведе до автогол на Флинт. Гостите продължиха да контролират случващото се на терена, а футболистите на Лий Джонсън вече нямаха сили. В самия край на двубоя сериозни пропуски пред вратата на домакините направиха Данило и Илкай Гюндоган.

В четвъртата минута на добавеното време домакините сензационно изравниха след "заспиване" на защитата пред Браво и гол отблизо на Флинт. Крехките надежди на "червеношийките" за продължения обаче бяха прекършени от попадението на Де Бройне в ответната атака.

Съперник на Ман Сити в спора за трофея ще е победителят от двойката Арсенал - Челси. Първият мач между лондонските съперници завърши без голове, а реваншът е утре на "Емиратс".

БРИСТОЛ СИТИ - МАНЧЕСТЪР СИТИ 2:3