Етър вкара три на полски гранд, но загуби (видео)

Отборът Лех (Познан) постигна успех с 4:3 над Етър (Велико Търново) в контрола. Играчите Красимир Балъков изиграха много добра първа част и логично тимът водеше с 3:1 над полския гранд, който се бори за титлата в Екстракласа. След почивката нещата на терена се промениха и Лех стигна до победата.

Първата интересна ситуация дойде в 8-ата минута, когато Камил Йожвяк се озова на отлична позиция, за да открие резултата, но нападателят шутира изключително неточно. В 28-ата минута падна и първото попадение. Иван Стоянов се възползва от груба грешка на защитата на поляците и опитният играч матира Мрожек.

Три минути по-късно Йевтич се разписа от дузпа. Халфът показа класа, пращайки кълбото в мрежата на Христо Иванов. В 38-ата минута Етър отново излезе напред в резултата. В автор на гола се превърна новото попълнение Велко Батрович, който вкара страхотно попадение с десния крак.

В 42-ата минута Батрович бе съборен в наказателното поле. Главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Стоянов, който заби своя втори гол в срещата.

Второто полувреме стартира отлично за Лех. В 50-ата минута резервата Василевски с далечен удар наказа Етър.

В 59-ата минута отново Батрович показа класа. Халфът стреля опасно, но топката мина на сантиметри от целта. В 74-ата минута резултатът стана 3:3. Футболист на Лех пробва центриране отдясно, но кълбото рикошира и влезе във вратата на "виолетовите".

В 82-ата минута Гиткяер получи добро подаване в наказателното поле и с лекота прати топката в мрежата на Христо Иванов, който не бе виновен за нито едно от попаденията в днешната контрола.

В следващия мач играчите на Красимир Балъков излизат срещу Железничар (Сараево).

Етър - Лех (Познан) 3:4