Ювентус доближи лидера Наполи след икономична победа (видео)

Шампионът на Италия Ювентус се доближи на точка от лидера Наполи след икономична победа с 1:0 над Дженоа в двубой от 21-ия кръг на Серия А, игран у дома. Единственият гол в неособено атрактивния мач отбеляза Дъглас Коща в 16-ата минута след асистенция на Марио Манджукич. Така домакините постигнаха, макар и в осакатен състав заради многото контузени, седма поредна победа във всички турнири и постигнаха целта си да държат Наполи под напрежение.

Треньорът на "бианконерите" Масимилиано Алегри заложи на Стефан Лихтщайнер на десния бек, а Дъглас Коща е предпочетен пред Федерико Бернадески да води атаката. Аут от състава е звездата Пауло Дибала, който е контузен.

Ювентус започна много активно мача и стигна до откриване на резултата още в 16-ата минута, когато Дългас Коща се разписа отблизо след асистенция на Марио Манджукич. Домакините продължиха да притесняват своя съперник, а близо до второ попадение беше Миралем Пянич, но стражът на гостите Перин отрази удара му от движение. До края на полувремено играта се водеше предимно в половината на гостите, които разчитаха на епизодични контратаки, но отбраната на Ювентус се справяше без проблеми.

В началото на втората част в игра за гостите се появи и Андрей Гълъбинов, който беше оставен резерва от треньора на Дженоа. В 51-ата минута Ювентус организира опасна атака, но нападателят Гонсало Игуаин не успя да нанесе завършващ удар. В 57-ата минута Алекс Сандро отправи удар към вратата на Дженоа, но доста неточен. Пянич също опита късмета си, но топката отново мина далеч от вратата на Перин. В 63-ата минута Игуаин се размина с отбелязване на попадение, след като беше спрян от Ицо близо до вратата.

В края на мача Гълъбинов получи жълт картон за нарушение срещу Бенатия при борба за висока топка. В добавеното време българинът пропусна подарена възможност след грешка на Джорджо Киелини в наказателното поле на Ювентус. В крайна сметка двубоят завърши с икономична победа на Ювентус и "бианконерите" се доближиха на точка от лидера Наполи, докато Дженоа остана на 15-ата позиция с 21 точки.

Ювентус - Дженоа 1:0

Ювентус: Шчесни, Лихтщайнер, Бенатиа, Киелини, Алекс Сандро, Кедира, Пянич, Матюиди, Дъглас Коща, Игуаин, Манджукич.
Треньор: Масимилиано Алегри

Дженоа: Перин, Споли, Ицо, Бертолачи, Таарабт, Росетини, Пандев, Роси, Ригони, Омеонга, Лаксалт
Треньор: Давиде Балардини