Австрийски слабак победи Дунав в контрола (видео)

Отборът на Дунав (Русе) записа загуба с 0:1 от тима на Санкт Пьолтен в контролна среща, която се игра на стадион “Зейнеп” в Белек. Попадението за последния в австрийската Бундеслига заби Атанга в 70-ата минута от дузпа.

Двубоят започна по-добре за "драконите". След само 180 секунди Димитър Георгиев се озова на добра позиция, младият нападател проби и влезе в наказателното поле, но бе спрян от бранител. Играчите на Малин Орачев скочиха срещу съдията, който прецени, че играта срещу Георгиев е била чиста и не отсъди дузпа.

В 22-ата минута играчите на Санкт Пьолтен направиха отлична комбинация. Амбики излезе очи в очи с Мартин Луков, който показа класа, спасявайки шута на атакуващия футболист на австрийския тим. В 38-ата минута отново Луков спаси отбора си, след като "червените" сътвориха страхотна комбинация. Пак стреля от близка дистанция, но младият страж на "драконите" с крак изби кълбото. Това бе и последната интересна ситуация за първата част.

През второто полувреме отново Санкт Пьолтен бе по-добрият отбор. Не е случайно, че австрийците стигнаха до първия гол в срещата в 70-ата минута, когато реферът отсъди дузпа, а зад топката застана Атанга, който матира резервата Станислав Антонов.

В последните минути нещата на терена не се промениха и заслужено Санкт Пьолтен спечели срещу "драконите" от Русе.

Дунав - Санкт Пьолтен 0:1