Роджър Федерер се движи по план

Роджър Федерер записа 11-а поредна победа в Мелбърн и се класира за четвъртфиналите на Australian Open. 36-годишният швейцарец спечели с 6:4, 7:6(3), 6:2 срещу една от изненадите на турнира - унгареца Мартон Фусович.

Шампионът от миналата година неочаквано бе затруднен, но причината бе в това, че Фусович се държеше равностойно в определени периоди и показа много добър тенис. Въпреки това изглеждаше, че не е нужно Роджър да се напряга прекалено много.

Федерер, който няма загубен сет от началото на турнира ще играе на четвъртфиналите в Мелбърн за 14-и път. Той не е достигал до тази фаза само веднъжъ от 2004 г. насам. Той сложи край на отличното представяне на Фусович в дебюта му на Откритото първенство на Австралия.

Носителят на 19 титли от Големия шлем успя да спечели първия сет след пробив за 6:4. Преди това той пропусна шансове в шестия гейм. Ситуацията бе подобна във втората част. Този път възможностите за пробив бяха в четвъртия гейм. Стигна се до тайбрек, в който Федерер показа класа. Швейцарецът постигна ранен пробив в третия сет и това вече пречупи съперника му. Роджър се възползва едва от три брейк пойнта от 30 възможности в мача.

Най-успешният тенисист в историята сподели, че се радва за представянето на унгареца, който в един период е бил партньор в тренировките на Федерер. Треньорът на Фусович Атила Саволт пък губи от швейцареца през 2002 г. на Australian Open.