Милан си взе нужното в слаб мач (видео)

Милан не направи силен мач, но все пак успя да се наложи с 2:1 над Каляри при визитата си в двубой от 21-ия кръг на италианския шампионат и вече е на седма позиция. Франк Кесие (36’-дузпа, 42’) вкара и двата гола за успеха, след като домакините бяха повели още в самото начало. И двата тима завършиха с по 10 души заради червени картони в последните минути.

Срещата беше под въпрос заради ураганния вятър от около 80 км/час, който цял ден тормозеше Сардиния. Тази вечер обаче той стихна.

Треньорът на “росонерите” Дженаро Гатузо заложи на състав с централен нападател Никола Калинич, докато спряганият за трансфер Андре Силва остана на пейката.

Преди този двубой Каляри беше на 16-а позиция, а Милан - 11-и, със само една победа в последните четири двубоя.

Колебливо се представи вратарят Джанлуиджи Донарума, който изправяше косите на тифозите на Милан с неориентираните си на моменти излизания. Още в 8-ата минута той не реагира добре на далечен удар на Николо Барела и Каляри поведе.

“Росонерите” успяха да изравнят в 36-ата, когато Кесие не сгреши от бялата точка за пети път от пет опита този сезон. В 42-ата африканецът имаше шанс топката да попадне у него след рикошет и Милан поведе с 2:1.

Второто полувреме беше разочароващо като класа от страна и на двата състава. Рикардо Родригес изнемогваше на левия флаг на отбраната на Дявола и направи две нарушения срещу Паоло Фараго, заради което в 80-ата минута беше отстранен.

Тимът на Гатузо имаше късмет, че в 88-ата също за втори жълт картон под душовете беше пратен и авторът на гола за домакините Барела.

В добавеното време само шансът покри Милан, след като футболист на Каляри засече центриране от корнер и топката мина до гредата.

След седмица "росонерите" приемат играещия силно отбор на Лацио, а Каляри гостува на Кротоне.