Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Удинезе развали добрите впечатления срещу СПАЛ

Хубавата серия на Удинезе под ръководството на Масимо Одо бе леко засенчена от равенството 1:1 с новака и борещ се за оцеляване СПАЛ в 21 кръг на Серия “А”.

На стадион “Фриули” домакините поведоха през първото полувреме след попадение с глава на Самир, който засече центриране от корнер на Родриго де Паул, а стражът на СПАЛ Алфред Гомис не се намеси убедително и позволи топката да мине голлинията.

Опитният стрелец на новаците Серджо Флокари обаче изравни резултата в 49-ата минута, след като фриуланите не можаха да изчистят топката при центриране от фаул в близост до наказателното поле. В получилото се разбъркване 33-годишният Мирко Антенучи насочи по земя кълбото към малкия пенал и там партньорът му в нападението засече за крайното 1:1.

СПАЛ на практика има основания да съжалява за изпуснатата победа, защото имаше повече положения и предимство във всички статистически показатели, а Удинезе вкара при единствения си точен удар.

Новаците остават на 18-о място в класирането с 16 точки, но вече изостават с 2 от 17-ия Кротоне, който срази с 3:0 Верона като гост. Удинезе е осми с 29 точки, но може да бъде изпреварен от Торино (29) и Милан (28), които са с мач по-малко.