Стар терминатор размаза Фиорентина

Ветеранът Фабио Куалярела скъса мрежата на Фиорентина в среща от 21-ия кръг на Серия "А". Нападателят, който в края на месеца ще навърши 35 години, мушна хеттрик във вратата на Марко Спортиело, а "моряците" спечелиха двубоя с 3:1. Победата на "Ил Дория" можеше да бъде още по-голяма, но стражът на гостите направи майсторско спасяване, което не се вижда всеки ден.

Куалярела откри в 30-ата минута, когато овладя топката с гръб към вратата на "виолетовите", преодоля бранител и порази целта за 1:0. Намиращият се в отлична форма голмайстор бе точен още два пъти - в 60-ата и 68-ата минута, с което преднината на Сампдория стана внушителна. Малко преди това дойде и спасяването на Спортиело, който първо отрази удар с глава, а след това с една ръка отби изстрел от упор на полския нападател Давид Ковнацки. Десет минути преди края на мача Карлос Санчес направи 1:3 със своето първо попадение през сезона.