Славия пусна два гола "от съблекалнята" и инкасира второ поражение в Турция (видео)

Славия загуби с 1:3 от Ахмат (Грозни) в контрола, която се игра на турска земя. Това бе втора проверка за белите в южната ни съседка, които преди няколко дни паднаха с 0:4 от украинския Олександрия.

Днес възпитаниците на Златомир Загорчич се представиха далеч по-добре, но започнаха разконцентрирано двете полувремена, пускайки две попадения преди да е изминала и минута от тях.

Руснаците откриха резултата още в 47-ата секунда. Това стана след добра атака отляво, след която последва успоредно подаване по земя и след кратко разбърквана Садаев вкара с шут от 6-7 метра.

Същият този Садаев удвои в 14-ата минута. Нападателят се възползва от грешка в центара на бялата отбрана, овладя топката около границата на наказателното поле, нахлу в него и след удар в дясната страна на вратата не остави шанс на Стергиакис - 2:0 за Ахмат.

В 21-ата минута Иванов стреля силно от 22 метра, Стергиакис успя да чукне топката, което бе достатъчно да я повдигне леко и тя да срещне напречната греда.

Преди това белите имаха добър шанс да върнат едно попадение, но Галин Иванов стреля право в стената от фаул, който бе на границата на наказателното поле.

В 24-ата минута Славия като по чудо не вкара гол. След центриране от корнер топката стигна до Костадин Велков, който от метър шутира в ръцете на падналия страж на руснаците Гудиев. Две минути преди края на първата част белите, които след средата на полувремето заиграха далеч по-добре, на два пъти пропуснаха да реализират. Първо Сашо Александров намери великолепно Стефан Велев, който от 7-8 метра стреля, но руският страж спаси. Последва нова атака на българския тим. Иван Минчев центрира великолепно отляво, Галин Иванов отправи от упор изстрел с глава, но покрай десния страничен стълб.

Второто полувреме започна като първото, с гол за Ахмат 34 секунди след съдийския сигнал за начало. Омаев бе изведен отляво сам срещу стража на белите и вкара в долния десен ъгъл за 3:0.

Само минута по-късно резервата Славчо Шоколаров стреля добре, но нацели напречната греда. Все пак Славия стигна до гол в 58-ата минута. Тогава белите се възползваха от груба грешка на бранител в зелено, който им подаде топката в собственото си наказателно поле. Последва триходова комбинация, която Владислав Узунов завърши подобаващо с шут от 12 метра за 1:3.

В 77-ата минута футболистите на Загорчич осъществиха нова добра атака през центъра, която резервният страж на Ахмат Городов спря с ръка извън наказателното поле и логично получи червен картон. На негово място обаче влезе друг вратар, а Узунов стреля от фаул в стената.

В 89-ата минута Славия можеше да вкара отново, когато младият Тони Иванов излезе сам срещу вратаря, но прехвърли и него, и вратата.

СЛАВИЯ - АХМАТ 1:3