Бенфика се залепи за Порто и Спортинг (видео)

Лесна победа с 3:0 срещу непретенциозния Шавеш доближи шампиона Бенфика до лидерите в Примейра лига Порто и Спортинг (Лисабон). Два гола за "орлите" отбеляза Жонас, а веднъж се разписа Пици.

Домакините поведоха с 13-ата минута, когато бомбен удар на Жонас направи безпомощен стража на гостите. Само 6 минути по-късно топстрелецът на първенството заби 23-ия си гол през сезона. Той беше на точното място след центриране от десния фланг и покачи на 2:0. В 47-ата минута Пици реши всичко с попадение от границата на наказателното поле.

Бенфика вече има 46 точки - с една по-малко от Спортинг. Води Порто с 48 точки, но "драконите" имат и мач в запас.

В другите двубои снощи Маритимо и Беленензеш завършиха 0:0, а Брага надви с 2:1 като гост Портимонензе.