Голяма глупост провали Валенсия срещу последния (видео)

Вместо да се изравни по точки с Атлетико Мадрид на второто място, Валенсия допусна неочаквана загуба при гостуванто си на аутсайдера Лас Палмас. Тимът на Марселино отстъпи с 1:2, а за поражението има и конкретен виновник в лицето на Габриел Паулища. Бразилският защитник не само направи дузпата, от която домакините реализираха победния гол, но си позволи да обижда рефера Хосе Мунуера и логично бе изгонен. В края на двубоя червен картон получи и другият централен защитник на "лос че" - рубен Везо.

В началото на годината двата тима се срещнаха за Купата на краля и Валенсия продължи без никакви проблеми. "Прилепите" имаха мач от турнира и в средата на седмицата, когато обърнаха Алавес с 2:1 на "Местайя". Титулярните си места от този двубой запазиха само Мартин Монтоя и Жофри Кондогбия. Капитанът Даниел Парехо бе наказан и в негово отсъствие лентата взе Родриго Морено.
Лас Палмас беше в серия от три поредни загуби, последната от които със звучното 0:6 от Жирона. Тимът от Канарските острови обаче се възползва от шанса си и надви един от лидерите, като по този начин се измъкна от дъното в класирането.

Валенсия поведе рано и се създаде впечатление, че лесно ще стигне до победата. В 5-ата минута Начо Хил центрира от корнер и Санти Мина с глава простреля Леандро Чичизола. Секунди преди това при идентична ситуация Мина не успя да открие резултата, но от втория опит не сбърка.
Гостите пропуснаха да нанесат втори тежък удар в 16-ата минута, когато отново Санти Мина бе на стрелкова позиция, но гредата спаси Лас Палмас. Островитяните отговориха на предизвикателството и в 20-ата минута изравниха след перфектна комбинация. Джонатан Кайери свали топката с гърди към Жонатан Виера и неговият изстрел не остави шанс на Нето.

След гола Валенсия доминираше и имаше още няколко опасни атаки, а при една от тях Дани Кастеяно изчисти топката от голлинията.
Нещата се промениха след почивката. В 52-ата минута Габриел игра с ръка в наказателното поле и съдията Мунуера даде дузпа. Явно афектиран, бразилецът се нахвърли словесно върху рефера и заслужено беше изгонен. Кайери пък вкара дузпата и доближи Лас Палмас до бленувания успех.

Оттук нататък за "прилепите" стана много сложно. Марселино смени нападението си, като пусна в игра Симоне Дзадза и Лусиано Вието, но домакините вече изцяло контролираха мача. Те можеха да си улеснят задачата с трети гол, а в края изтръпнаха след коварен удар на Дзадза.

Валенсия остана на 3-о място с 40 точки, а в следващия кръг приема Реал Мадрид без Габриел и Везо, който също видя червения цвят в последните минути. Лас Палмас изпревари Малага, а след седмица гостува на Атлетико Мадрид.