Джила и компания свалиха Чочев от върха в Серия "Б"

Устремилият се към завръщане в елита Палермо направи нулево равенство като гост на Специя в двубой от 22-ия кръг на Серия "Б". Ивайло Чочев игра цял мач за тима от Сицилия, който отстъпи лидерската позиция на Фрозиноне. Бившият отбор на Александър Тонев разгроми с 4:0 Про Верчели и събра 40 точки, колкото има и Палермо, но излезе на първо място заради по-добрата си голова разлика.

Чочев, Мато Яяло и Игор Коронадо овладяха средата на терена и Палермо доминираше до почивката, но двамата македонци в предни позиции - Александър Трайковски и Илия Несторовски, не се възползваха от открилите се пред тях положения.
В състава на Специя личеше името на бившия италиански национал Алберто Джилардино. Той беше много активен, но се поумори и наставникът на домакините Бруно Тедино го смени в средата на втората част.

На трето място е Емполи, който надви с 2:1 Тернана.