Волейболистките на Левски подновиха сезона с победа

Волейболистките на Левски победиха като домакини Славия с 3:0 (25:18, 25:16, 25:19) в мач от 9-ия кръг на женското първенство на НВЛ на България, който се игра в столичната зала "Сиконко".

С това "сините" започнаха с победа при подновяването на шампионата след зимната пауза, като прибавипа нови три точки в актива си. Така левскарките записаха 5-а победа, като с 2 загуби и 15 точки заемат 3-о място във временното класиране. Същият актив има и ЦСКА, но "червените" изпреварват Левски за второто място с по-добра геймова разлика. Тимът на Славия допусна 5-а загуба, като с 2 победи и 5 точки заема предпоследното 6-о място в таблицата.

Волейболистките на Левски диктуваха изцяло играта в първите два гейма, като взимаха разлика и водеха докрай. Малко по-оспорвана бе третата част, в която "белите" бяха равностойни до второто техническо прекъсване. След това домакините отново наложиха волята си и взеха гейма с разлика, а с това записаха чиста победа.