Спартак с първа победа в НБЛ

Отборът на Спартак (Плевен) записа първа победа в Националната Баскетболна Лига през сезон 2017/18, след като тази вечер момчетата на Александър Дяковски се наложиха при домакинството си на Академик (София) със 111:71 (31:29; 26:9; 31:20; 23:13).

Уладжимир Крушевич беш най-резултатен за победителите – 26 точки, Константин Коев добави 21 точки,  а Милен Дудев и Николай Маринов приключиха съответно с по 19 и 15 точки.

Иван Алипиев вкара 18 точки за „студентите“.

Първата четвърт на двубоя премина равностойно, като това се дължеше най-вече на подценяването от страна на домакините. След първите десет минути разликата бе само две точки в полза на Спартак – 31:29, но през втория период момчетата на Александър Дяковски показаха нагледно, че са с класа над съперника и до почивката преднината им се покачи на 19 точки – 57:38.

През второто полувреме плевечнани не позволиха изненади, като с всяка изминала минута преднината им се покачваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при 111:71 в полза на Спартак (Плевен).