И Атлетико развя бялото знаме в борбата с Барса (видео)

Първият преследвач на Барселона в Примера Атлетико Мадрид допусна домакинска издънка срещу новака Жирона в мач от 20-ия кръг, завършил 1:1. Така възпитаниците на Диего Симеоне може да изостанат на цели 11 точки от лидера Барселона, който гостува утре на Бетис. Антоан Гризман даде аванс на “дюшекчиите” в 34-ата минута, но Порту възстанови равенството в 73-ата минута. Любопитното е, че преди няколко месеца Атлети отново не пречупи жиронци при гостуването на “Монтиливи”.

Диего Коща и Антоан Гризман поведоха “червено-бялото” нападение. Диего Симеоне избра схема с две атакуващи крила - Анхел Корея и Яник Ферейра Караско. Пабло Мачин заложи на раздвижена схема 3-4-2-1.

През първото полувреме гостите от каталунския град играха лице в лице със съперника и оставиха много добри впечатления. В 24-ата минута Анхел Корея пропусна първия голям шанс в мача. Томас Тейе подаде към Гризман, а френският стрелец изведе аржентинеца лице в лице с вратаря, след което последва пропуск.

Домакините поведоха с попадение в 34-ата минута. Томас хвърли висок пас зад гърба на защитата, двама бяха в засада, но Коща не беше сред тях. Именно испанският национал изпревари вратаря с глава и подаде към Гризман, който прати топката в мрежата - 1:0. Гостите изпуснаха да изравнят в самия край на полувремето. След изпълнение на статично положение Бернардо Еспиноса игра с глава, а оставеният сам Порту не беше прецизен от брилянтна позиция.

След почивката Жирона продължи да показва стабилна игра и да стои равностойно. Домакините почти не създаваха опасности пред вратата на Горка Ираисос, сякаш примирени с головото си предимство. В 58-ата минута Борха Гарсия се възползва от отбита топка и шутира близо до гредата. В 62-ата Саул изведе Караско, който не се справи сам срещу вратаря.

В 73-ата гостите стигнаха до равенство след карамбол. Коке не успя да изчисти добре, топката беше изритана високо, но не и далеч от вратата. Порту се вклини между двама бранители и с шпагат насочи покрай Ян Облак - 1:1. До края момчетата на Диего Симеоне не сътвориха нищо по-интересно пред вратата на своя опонент. Гостите дебнеха на контри, като в края се наложи Облак да парви нарушение извън наказателното поле.

Само след няколко дни Атлетико може да изпепели надеждите си и в друга надпревара. Мадридчани загубиха с 1:2 домакинството си срещу Севиля в първи 1/4-финал за Купата на краля и ще търсят задължителна победа в южния град.