Няма кой да спре играча на полусезона в Германия (видео)

Най-коментираният футболист на Байер (Леверкузен) този сезон Леон Бейли изигра нов изключителен мач и беше с главна заслуга за успеха с 4:1 над Хофенхайм като гост в среща от 19-ия кръг на Бундеслигата. Офанзивният играч реализира забележителен гол с пета за 1:0 в 43-ата минута, а през второто полувреме изведе Лукас Аларио сам срещу вратаря за довършващото 3:0 в 70-ата минута.

Между тези две попадения Юлиан Баумгартлингер беше направил 2:0 в 51-ата минута. Едва в 86-ата минута Адам Салай беше точен за домакините, а в добавеното време Аларио реализира още веднъж.

С тази победа "аспирините" излязоха на второ място, задминавайки цели три отбора.

Бейли, когото медиите определиха за №1 на полусезона в Германия, се оказа неуловим и за бранителите на Хофе, след като преди това стори същото и с редица други. 20-годишният бързак от Ямайка е в плановете на Челси и Леверкузен вече отказа една оферта за него на стойност 22 млн. паунда.

Иначе този следобед и футболистите на Хофенхайм нямаха шанс, защото удариха две греди. Първата беше още при 0:0, когато късметът обърна гръб на Денис Гайгер. В самото начало на второто полувреме, при 0:1, страничният стълб пък лиши Лукас Руп от изравнителен гол.

Бившият участник в Лига Европа не се намира в добра форма и може да се похвали само с една победа в последните пет кръга, а след седмица му предстои гостуване на Байерн (Мюнхен).