Пол Ламбърт веднага успя да вдигне Стоук

Новият мениджър на Стоук Пол Ламбърт записа първа победа и тимът му излезе от зоната на изпадащите. "Грънчарите" спечелиха с 2:0 домакинството си на Хъдърсфийлд след голове през второто полувреме. Джо Алън откри резултата в 53-ата минута, а Маме Диуф подсигури трите точки в 69-ата.

Ламбърт наследи Марк Хюз в понеделник и веднага обясни, че проблемите са в защита. Стоук е допуснал 50 гола във Висшата лига от началото на сезона, но днес запази мрежата си суха и след четири поредни загуби феновете на тима можеха да си отдъхнат.

В началото на второто полувреме Джо Алън се възползва от подаване на Чупо-Мотинг и отбеляза много важен гол. Диуф успокои домакините с второ попадение, след като направи двойно с Шердан Шакири, който изигра много силен мач.

Хъдърсфийлд вече шести пореден мач в първенството не може да спечели и въпреки че се намира на 14-то място, е само на три точки над зоната на изпадащите.

СТОУК - ХЪДЪРСФИЙЛД 2:0