Кайл Лаури изведе Торонто до успех в дефанзивната битка със Сан Антонио

Плеймейкърът на Торонто Кайл Лаури отбеляза 9 от всичките си 24 точки в последната четвърт, за да помогне на Торонто да победи с 86:83 Сан Антонио в дербито от НБА тази нощ. ДеМар ДеРоузън, който бе избран за участник в "Мача на звездите", добави 21 точки за канадския тим, докато Йонас Валанчиунас завърши с "дабъл-дабъл" от 15 точки и 11 борби. Това беше 17-а победа в 20 мача за Торонто като домакин. За Сан Антонио пореден силен мач направи центърът ЛаМаркъс Олдридж, който приключи със 17 точки и 14 борби. Испанецът Пау Гасол и австралиецът Пати Милс добавиха по 15 и 13 точки за "шпорите".

Брадли Бийл и Кели Убре завършиха с по 26 точки, а Вашингтон отбеляза 45 точки само в третата четвърт при победата на столичани със 122:112 над Детройт като гост. Домакините изоставаха с 20 точки в началото на второто полувреме, но намалиха изоставането си до 4 в последната четвърт. Тогава обаче Джон Уол реализира много важна тройка, с която Вашингтон поведе със 107:100 и гостите повече не дадоха инициативата на съперника си. Андре Дръмънд бе най-полезен за Детройт с 14 точки и 21 борби, а "буталата" допуснаха четвърта поредна загуба. С 26 точки на ДеМаре Керъл и 15 на Спенсър Динуиди Бруклин победи Маями със 101:95.

По този начин нюйоркчани сложиха край на серията си от 5 поредни загуби в собствената си зала "Барклийс Сентър". Карис ЛаВерт и Джо Харис се отчетоха с по 12 точки за Нетс, а Д'Анджело Ръсел се завърна в игра, след като пропусна последните 32 мача на Бруклин заради операция на лявото коляно. Бившият играч на Лос Анджелис Лейкърс обаче пропусна всичките си 5 стрелби към коша на Маями. За Маями Хасан Уайтсайд отбеляза 21 точки и прибави 13 борби, а Горан Драгич приключи със 17 точки.