Ботев Пд с класика на старта, нов дебютира с два гола

Ботев (Пловдив) стартира с убедителен успех серията от зимни контроли, след като се наложи с 3:0 над втородивизионния Марица. Двубоят се игра на централния терен на "Футболен комплекс Ботев 1912" и с него "жълто-черните" приключиха първия етап от своята подготовка, която през последните две седмици се проведе на клубната база.

Новото попълнение Диого Кампос ознаменува неофициалния си дебют за "канарчетата" с две попадения, а третото бе дело на младока Милко Георгиев

Старши-треньорът на Ботев Николай Киров даде шанс за изява на почти всички свои състезатели, като проверката пропуснаха единствено Дуде Ндонгала и Тони Тасев, както и юношата Здравко Жилов.

Целият двубой протече при превес на носителите на Купата на България, но преди почивката попадения не паднаха. Тежките от солидните натоварвания крака и липсата на свежест бяха основната причина "жълто-черните" да не успеят да разпечатат вратата на своите гости през първото полувреме, в което с пропуски се отличиха бразилците Густаво Афонсо и Диого Кампос, който преди почивката действаше по левия фланг.

Ботев откри още в началото на второто полувреме след грешка на вратаря на Марица Димитър Грабчев, който сбърка в опита си да подаде на съотборник. Топката бе пресечена от Станислав Шопов, който пусна към Диого Кампос и бразилецът на празна врата вкара първия гол в срещата.

В 58-ата минута Диого вкара далеч по-майсторски, след отличен пас на Тодор Неделев и удар от движение в долния десен ъгъл за 2:0.

Крайното 3:0 оформи Милко Георгиев в 64-ата минута. Нападателят, който през есента игра като преотстъпен в Черноморец (Балчик), засече с глава центриране отдясно на Здравко Дерменов и фиксира класическия резултат, с който Ботев тръгна в контролите.

Съставът на Ботев (Пловдив):

Първо полувреме: Даниел Кайзер - Цветомир Панов, Радослав Терзиев, Емир Даутович, Лазар Марин - Алваро Юлиано, Серкан Юсеин, Густаво Афонсо - Кристиан Добрев, Диого Кампос, Стивън Петков