Матей Казийски и Владо Николов герои при нова победа на Тренто

Българите Матей Казийски и Владимир Николов бяха най-добри за Итас Диатек Тренто при победата с 3:2 (25:18; 25:21, 23:25; 26:28; 15:10) като гост над Спарклинг Милано в среща от 6-ия кръг на италианската волейболна Серия А1. Нашите бяха най-резултатни за своя тим и на практика сами донесоха успеха на Тренто, като всеки реализира по 21 точки. Казийски бе избран и за най-добър играч в мача (MVP).

Тимът, воден от Радостин Стойчев, спечели убедително първите два гейма, но в третата и четвъртата част домакините дадоха всичко от себе си и успяха да изравнят резулатата, затваряйки геймовете съответно на 23 и 26. В тайбрека Тренто поведе от самото начало и не допусна изненада до края, като спечели с 15:10, а с това и двубоя с 3:2. Полякът Винярски отбеляза 11 точки за Тренто, а Никола Гърбич завърши с 6 т. Другите двама българи в тима на Радо Стойчев - Васил Стоянов и Смилен Мляков, не влязоха в игра.
За домакините най-резултатен с 19 точки бе Матео Мартино. 15 т. добави французинът Самика, а американците Гарднър и Милър отбелязаха съответно 6 и 9 точки.
Така след този двубой Тренто дели втората позиция с Бре Банка Ланути Кунео с 5 победи и една загуба. Със същия актив начело е Рома Волей.

СПАРКЛИНГ (МИЛАНО) - ИТАС ДИАТЕК (ТРЕНТО) 2:3 (25:18; 25:21, 23:25; 26:28; 15:10)