Барселона мачка без Везенков, тежка загуба за Олимпиакос

Испанският Барселона победи германския Брозе Бамберг с 81:66 (18:15, 26:19, 15:18, 22:14) в мач от груповата фаза на баскетболната Евролига за мъже, но българският национал Александър Везенков не влезе в игра. Успехът в 19-ия кръг изкачи каталунците на 11-о място с баланс 7-12, докато Брозе е равен с Барса, но е с две позиции по-назад в класирането.

Барселона започна много активно мача и каталунците рядко пропускаха стрелби, докато Брозе не беше ефективен под коша, но пък германците компенсираха с две тройки, които ги оставиха на три точки от домакините в първата четвъртина. Барса обаче започна втората част с пет безответни точки, а разликата нарасна до десет на полувремето.

Баскетболистите от Германия опитаха отново да се върнат в мача с далечни стрелби и съкратиха изоставането си на седем точки с тройка на Лука Щайгер секунди преди сирената в третата четвъртина. Поредни точни стрелби от далечно разстояние на Маодо Ло доближиха Брозе на точка от Барса само 3:16 минути преди края, но каталунците отговориха с втората тройка в мача на Раким Сандърс и серия от 14:0, с която затвориха мача.

Сандърс завърши срещата със 17 точки, а Маодо Ло - с 14. Междувременно пък гръцкият Олимпиакос, който е втори в генералното класиране с баланс 13-6, допусна тежка загуба с 54:82 (14:28, 11:21, 13:16, 16:17) в гостуване срещу руския Химки.