Неймар изпусна перфектен момент да уважи Кавани (видео)

Пари Сен Жермен размаза отбора на Дижон с 8:0 с четири гола на бразилската звезда Неймар, който асистира и за още два, на излизане от терена клатеше глава разочаровано. Въпреки представянето му днес, имаше сериозна група от фенове на ПСЖ, които го освиркваха, когато той отказа да даде на Единсон Кавани да бие дузпата в 83-ата минута за 8:0. До този момент резултатът беше 7:0 и на Кавани, който вкара за 3:0 в 21-ата минута, му беше нужен един гол, за да стане голмайстор номер 1 за всички времена в клуба.

Това беше перфектен момент, за да покаже Неймар, че отношенията между двамата са все по-добри, но явно бразилецът искаше да докаже нещо друго и взе топката, за да вкара четвъртия си гол в мача. Публиката също започна да скандира името на уругвайския нападател, но ревниво Неймар се направи, че не чува и не реагира.

Инцидентът между двамата от септември, известен като дузпа-гейт, се разрази, след като Кавани не даде на Неймар да бие дузпата и я пропусна. В края на мача Неймар си взе топката от съдията - нещо, което е прието за футболистите с хеттрик в мача, но на излизане не изглеждаше особено щастлив. След това той се прибра в съблекалнята, въпреки избора му за играч на мача, и изобщо не изчака репортерите, които искаха да направят интервюта.

"Може би е огорчен малко повече. Което е разбираемо. Не може един футболист да вкарва четири гола и собствената му публика да го освирква", заяви Тома Мюние от ПСЖ.

Трябва да се отбележи, че Кавани не се разсърди и отиде да поздрави Неймар след реализираната дузпа.