Мугуруса с шокиращо отпадане

Гарбине Мугуруса изненадващо ранно напусна Откритото първенство на Австралия. Поставената под номер 3 испанка загуби от 88-ата в света Сие Су-Уей с 6:7(1), 4:6 във втория кръг на турнира. Шампионката от "Уимбълдън" имаше проблеми от пристигането си в Австралия. Тя получи схаващания в Бризбън, а днес също не се справи с жегата.

Тенисистката от Тайван, която е бивша номер 1 на двойки, имаше предимство от самото начало. Тя поведе с 4:1, но Мугуруса успя да изравни за 5:5. Стигна се до тайбрек, който Су-Уей спечели с убедителното 7:1. Във втория сет ситуацията почти се повтори. Гарбине изоставаше с 2:5, взе следващите два гейма и спаси мачбол, но съперничката й успя да затвори мача след два часа игра.

Су-Уей ще се изправи срещу Агниешка Радванска в битка за място на осминафиналите. Полякинята, поставена под номер 26, постигна трудна победа над Лесия Цуренко от Украйна с 2:6, 7:5, 6:3. Радванска на два пъти е достигала до полуфиналите в Мелбърн, като за последно го направи през 2016 г.

Каролина Плишкова нямаше никакви проблеми във втория си мач. Тя победи бразилката Беатрис Хадад Мая с 6:1, 6:1 за 44 минути. В третия кръг чехкинята ще срещне сънародничката си Луцие Шафаржова, която отстрани Сорана Кърстя след 6:2, 6:4.

Осмата в света Каролин Гарсия изигра драматичен трисетов мач срещу 18-годишната чехкиня Маркета Вондрушова. Французойката спечели с 6:7(3), 6:2, 8:6, след като направи 42 печеливши удара.