Монтана изненада Супер Бобо и компания (видео + галерия)

Волейболният отбор на Монтана продължава с великолепното си представяне в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп".
Монтана - фойникас 3:1@@@
Момчетата на треньора Даниел Пеев постигнаха малко изненадваща победа у дома над гръцкия Фойникас (Сирос), за който играе бившият национал Боян Йорданов, с 3:1 (25:22, 23:25, 25:17, 25:23) в първи мач от 1/8-финалите на турнира, игран тази вечер пред около 800 зрители в зала "Младост".

Срещата-реванш между двата тима е на 31 януари (сряда) от 18,00 часа българско време на о-в Сирос.

Монтанчани се нуждаят само от два спечелени гейма, за да продължат напред на 1/4-финалите за Чалъндж къп. От друга страна Супер Бобо и компания трябва да търсят задължителен успех с 3:0 или 3:1, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.

Победителят от двубоя ще продължи напред, където го очаква победителя от двойката между беларуския Строител (Минск) и турския Малийе Пиянго (Анкара).

Боян Йорданов, който е и капитан на Фойникас, бе посрещнат със силни аплодисменти от феновете в залата. Малка група привърженици от о-в Сирос пък пристигна в Монтана, за да подкрепя своя отбор.

Началото на първия гейм бе равностойно. Между първото и второто техническо прекъсване Монтана взе преднина от 5 точки - 16:11, след като разколеба посрещането на гръцкия тим. Гостите се доближиха само на точка, но след няколко сервиса на Борис Наков Монтана отново дръпна в резултата. Блокадата на монтанчани също работеше добре, атаката бе разнообразна и закономерно поведоха след 25:22. Двата тима се "захапаха" много сериозно през втората част. Гостите от Фойникас взеха преднина от 3 точки в средата на гейма, но в този момент блокадата на Монтана на няколко пъти спря атаката на гръцкия отбор. Играта продължи точка за точка, а в края Йорданов и компания изиграха по-добре решаващите моменти и изравниха резултата след 25:23.

Домакините от Монтана бяха повече от убедителни в третия гейм и отново поведоха. Добра серия на сервис на Иван Латунов позволи на Монтана да вземе 6 точки аванс до втората техническа пауза - 16:10, а след това и да спечели гейма спокойно с 25:17. В четвъртата част Фойникас взе аванс от 3 точки до второто техническо прекъсване - 16:13, но постепенно Монтана изравни при 21:21. Две успешни атаки на Боян йорданов дадоха нов аванс от две точки за гостите - 23:21. Монтана намали, а на сервис застана отново Иван Латунов. Гръцкият тим не успя за пореден път да посрещне добре началния му удар и Монтана спечелиха гейма с 25:23, а с това и мача с 3:1.

МОНТАНА - ФОЙНИКАС, СИРОС (ГЪРЦИЯ) 3:1 (25:22, 23:25, 25:17, 25:23)