Челси се измъкна с дузпи от голям провал, съдията главен герой на "Стамфорд Бридж" (видео)

Отборът на Челси се промъкна в 4-ия кръг на турнира ФА Къп. Лондончани не успяха да спечелят и преиграването срещу Норич в редовното време и се наложи да играят продължения и дузпи, за да се доберат до успеха. Домакините на "Стамфорд Бридж" поведоха в резултата в 55-ата минута с гол на Миши Батшуай, но в 93-ата минута гостите стигнаха до инфарктно изравняване с попадение на Джамал Люис. Съдията Греъм Скот също имаше основна роля в мача като на няколко пъти подмина претенции за дузпи на домакините, а в продълженията изгони Педро Родригес и Алваро Мората. При дузпите все пак Челси показа по-здрави нерви и се наложи с 5:3 точни удара от бялата точка.

Домакините са направили доста промени в стартовия си състав. На върха на атаката днес действа Миши Батшуай, а той е подкрепян от Вилиан и Педро Родригес. Тиемуе Бакайоко и Дани Дринкуотър пък са двойката в средата на терена.

Гостите пък залагат на Джош Мърфи и Нелсон Оливейра в атака а от по-задна позиция ги подкрепя Джеймс Мадисън.

Срещата започна с 15 минути по-късно заради проблеми със задръствания в Лондон, които попречиха на феновете да се придвижат навреме до стадиона.

Първата по-интересна ситуация в мача бе далечен удар на Дани Дринкуотър в 7-ата минута, който премина на около метър от вратата.

В 9-ата минута Вилиан отправи силен диагонален удар, който бе спасен от вратаря. По-малко от минута по-късно давид Луиш стреля с глава, но неточно.

В 11-ата минута домакините стигнаха до поревдана си голова възможност. Вилиан получи прекрасен пас зад защитата, овладя на гърди и стреля от воле, но покрай вратата.

В 25-ата минута страхотен далечен удар на Дани Дринкуотър се отби от напречната греда след намеса и на вратаря Гън. В 31-ата минута Вилиан стреля от фаул, но прати топката над вратата.

Норич създаде първата си голова опасност в 33-ата минута. Гостите се възползваха в от грешка на "сините" при изнасянето на топката, Нелсон Оливейра овладя на границата на пеналта и отправи хубав удар, който кацна на напречната греда.

Три минути по-късно "канарчетата" стигнаха и до второто си положение. Отново Оливейра получи пред наказателното поле, финтира защитник и стреля, но този път ударът му бе доста по-неточен.

В началото на второто полувреме Челси откри резултата. В 55-ата минута Кенесди получи на левия фланг и пусна остър пас по земя за Миши Батшуай, който технично отблизо прати топката във вратата за 1:0.

В 60-ата минута Норич бе близо до изравняването. Кабайеро излезе неразчетено и топката се озова в Джощ Мърфи, чийто удар се отби от гредата.

След това и двата отбора имаха претенции за дузпи. Първата ситуация бе в полето на Челси, когато футболист на "Канарчетата" бе задържан, но след намесата на системата ВАР, съдията нареди да бъде изпълнен ъглов удар. Минута по-късно Педро напредна на скорост и се хвърли в пеналта на съперника, но това бе откровена симулация и реферът му показа жълт картон.

В 65-ата минута гостите имаха нова чудесна възможност. Медисън се озова очи в очи с Вилфредо Кабайеро, но не успя да го преодолее.

В 70-ата минута Дринкуотър отправи поредния си далечен изстрел в мача и той отново не бе голов. В 77-ата минута пък Нелсон Оливейра също отправи порения си удар в мача, но към другата врата. Той обаче прати топката право в ръцете на Кабайеро.

В 78-ата минута Бакайоко тества бдителността на Гън с далечен изстрел, но вратарят се намеси чудесно и спаси.

В 84-ата минута Педро имаше чудесен шанс да удвои резултата, но изстрелът му отблизо бе неточен. Три минути по-късно и Давиде Дзапакоста пропусна добра възможност отблизо.

Така Челси се иждаше като победител, но в 93-ата минута гостите се добраха до инфаркто изравняване. Тим Клозе центрира в наказателното поле, където Джамал Люис с глава насочи топката неспасяемо във вратата за 1:1 и прати мача в продължения.

Още в 1-ата минута на продължението дойде и най-спорната ситуация в мача. Вилиан бе препънат в наказателното поле, но дори и след намесата на ВАР, съдията не даде дузпа, а дори показа жълт картон на бразилеца.

В 14-ата минута на първото продължение Вилиан се освободи пред наказателното поле и отправи силен шут, който бе спасен от вратаря. Минута по-късно Алваро Мората бе изведен в близост до вратата, но и той не успя да преодолее стража на гостите.

В 18-ата минута домакините за пореден път имаха претенции за дузпа за игра с ръка на Клозе в наказателното поле, но и този път такава не бе отсъдена.

В 25-ата минута на продължението Алваро Мората получи прекрасно центриране в наказателното поле, но от дава метра с глава не успя да преодолее вратаря Ангъс Гън, който се отчете с поредното си блестящо спасяване.

Три минути преди края на продълженията, Педро Родригес остави отбора си в намален състав, като си изкара втори жълт и червен картон за нарушение в гръб срещу съперник. В добавеното време и Алваро Мората падна за дузпа, но такава за пореден път не бе дадена на домакините. Испанецът първо получи жълт картон за симулация, а след като влезе в спор с арбитъра, той му извади и червен картон.

В крайна сметка рулетката на дузпите трябваше да реши победителя в мача. За Челси зад бялата точка застанаха Вилиан, Давид Луис, Сесар Аспиликуета, Нголо Канте и Еден Азар и всеки от тях бе точен. От състава на Норич Нелсон Оливейра пропусна още при първия изстрел от 11-метра и това се оказа фатално, макар всички други негови съоторници да се разписаха. Така с резултат 5:3 Челси триумфира и си осигури среща с Нюкасъл в следващия кръг на турнира.