Севиля превзе новата крепост на Атлетико (видео + галерия)

Отборът на Севиля направи важна крачка към 1/2-финалите за Купата на краля, след като надделя с 2:1 като гост на Атлетико Мадрид в първа среща от 1/4-финала. Диего Коща изведе "лос колчонерос" с гол в 73-ата минута, но автогол на Мигел Анхел Моя (79) и попадение на Хоакин Корея (89) вписаха победата в графата на севилци. Момчетата на Винченцо Монтела нанесоха първо поражение на Атлети на новия стадион "Wanda Metropolitano", ако не броим това от Челси в Шампионската лига.

Двамата старши треньори заложиха на почти оптимални състави. Диего Коща застана до Антоан Гризман в мадридското нападение. Луис Муриел поведе андалуската атака при схема 4-2-3-1.

Домакините потеглиха малко по-дейно. Първата опасност обаче се откри пред Мигел Анхел Моя. В деветата минута Пабло Сарабия отправи коварен удар от 19 метра, при който топката облиза гредата. В 11-ата Хуанфран хитро изведе Гризман, но той не овладя в наказателното поле. В 13-ата Диего Коща прати топката в мрежата, ала реферът видя нарушение в атака. Бразилецът използва ръцете си при борбата с Габриел Меркадо.

Атлетико - Севиля@@@В 19-ата Коща се извиси във въздуха и затрудни сериозно вратаря Серхио Рико, който се разтегна и изби в ъглов удар. В 25-ата Хоакин Корея стреля опасно с глава - Моя внимаваше и улови на самата голлиния. В 27-ата Коке загуби топката и гостите от "Рамон Санчес Писхуан" конструираха прекрасна контра: Сарабия изведе Хоакин Корея, който сам срещу вратаря стреля в неговия крак. В 37-ата южняците развиха нова добра контра, провалена от неточния пас на Хоакин Корея. Две минути по-късно Корея загуби топката и се развихри страховита контра за "дюшекчиите". Диего Коща нахлу мощно и стреля, но срещна съпротивата на Рико. В 41-ата Серхио Ескудеро отправи много коварен удар от 30 метра, като топката влизаше в сглобката, ако вратарят не беше проследил внимателно нейната траектория.

На почивката Диего Симеоне извади Витоло и пусна в игра Анхел Корея, който раздвижи атаката на домакините. В 60-ата той центрира остро от десния фланг и крачка не достигна на Диего Коща да засече. В 66-ата Клеман Ленгле беше на ръба да си отбележи ефектен автогол. Той плонжира и с глава прати топката в близката греда. В 73-ата Атлети взе голова преднина. Стеван Нзонзи не успя да изчисти добре топката, тя попадна у Диего Коща, който шутира неспасяемо по диагонала от 13 метра - 1:0. Гостите от Севиля реагираха със силен удар на Ескудеро покрай гредата. В 80-ата севилци изравниха. Хесус Навас центрира отдясно, получи се рикошет, който залъга вратаря в Моя, вратарят игра с топката, но я боксира в мрежата си - 1:1.

В 89-ата съставът на Монтела нанесе неочакван втори удар. Грешка в защитата позволи на Хоакин Корея да изскочи сам срещу вратаря и да пусне технично покрай Моя за 1:2. До края най-чистото положение беше пред Диего Коща, който беше блокиран от Ленгле.