Левски Лукойл спечели и във Варна за полуфинал

Левски Лукойл се класира за полуфиналите от турнира за Купата на България, след като постигна втори успех над Черно море Тича. "Сините" победиха в срещата реванш със 70:63.

В началото на срещата двата отбора допускаха доста грешки. Гостите успяха да поведат с 8:3, но малко преди средата на първата част домакините изравниха при 8:8, след което и поведоха в резултата. Секунди преди края на първата част Павлин Иванов открадна топката от Венелин Христов и реализира кош, с което Левски Лукойл спечели първата четвърт с 16:15. Играта през втората част бе равностойна, но след около 2 минути и половина игра с тройка на Николай Николов домакините поведоха при 22:20. В средата на втората четвърт Черно море Тича водеше със 7 точки - 30:23. Три минути преди почивката Христо Николов реализира кош и фаул и гостите не само изравниха, но и поведоха. На почивката Левски Лукойл имаше аванс от три точки - 37:34.

След почивката в играта на двата отбора имаше много брак. Гостите обаче се възползваха по-добре ог грешките на домакините и поведоха с 8 точки при 52:44. Преди последната част авансът на Левски Лукойл бе 4 точки - 55:51. През последната част двата отбора продължиха да допускат грешки. Гостите успяха да поведат с 8 точки при 62:54. Домакините се опитаха да се върнат в мача, намалиха пасива си до 2 точки при 60:62, но силите им не стигнаха за обрат и Левски Лукойл спечели мача и продължава напред в турнира след два успеха.

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА - ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ 63:70 (15:16, 19:21, 17:18, 12:15)

ЧЕРНО МОРЕ ТИЧА: Цветослав Острев, Венелин Христов 11, Веселин Георгиев 3, Симеон Илиев 15, Драган Тубак 14 (Велислав Гълъбов 6, Кристиян Кръстев, Христо Николов 14, Михаил Молдов)

ЛЕВСКИ ЛУКОЙЛ: Божидар Аврамов 8, Станимир Маринов 2, Николай Стоянов 9, Христо Николов 18, Кийт Клантън 6 (Веселин Веселинов 2, Асен Великов 5, Крис Минков 2, Деян Карамфилов 2, Павлин Иванов 2, Алекс Симеонов, Джъстин Нокс 14)