Монтана пак печели в Адриатическата лига

Монтана 2003 постигна трета поредна победа в Адриатическата лига. В двубой от втората фаза на турнира Монтана се наложи като домакин над хърватския Трешневка 2009 с 82:51 (25:12, 12:13, 27:13, 18:12).

Баскетболистките на Стефан Михайлов започнаха отлично срещата и взеха солиден аванс още в първата четвърт. След 10 минути игра Монтана водеше с 25:13, а макар втората четвърт играта да бе доста по-равностойна, Монтана запази солиден на почивката от 11 точки при 37:26. Третата четвърт започна по начина, по който стартира и мачът - с по-добра игра на българския отбор, чийто аванс премина границата от 20 точки. До края мачът се доиграваше, а най-резултатна за Монтана бе Саманта Буут с 19 точки.

По 14 точки за домакините добавиха Димана Макариева и Христина Иванова.

За Трешневка Карла Ерявец отбеляза 21 точки, докато с 11 приключи Ника Мюл. В класирането Монтана излезе на второ място с 5 победи и 3 загуби. Трешневка е на пето място с 3 успеха и 5 поражения.