Лудогорец мачка 5-ия в Румъния със 17 и 19-годишни таланти (видео+снимки)

Лудогорец спечели без проблем първата си контрола в Турция, надигравайки с 2:0 петия в румънското първенство тим на Ботошани. Клаудиу Кешерю откри резултата в 11-ата минута, а в 90-ата минута Натанаел удвои след брилянтен фалцов изстрел с десния крак.

Като титуляр за българския шампион започна 19-годишният Светослав Ковачев, който взе дейно участие при първото полувреме, а през цялото второ полувреме игра 17-годишният нападател Доминик Янков, който се понрави с техниката си.

Проверката започна с натиск на орлите, които откриха резултата в 11-ата минута. Марселиньо изведе младия Светослав Ковачев сам срещу вратаря, нападателят стреля, но Кобреа отрази. Последва добавка на Кешерю, който без проблем реализира в празната врата.

След попадението Лудогорец имаше още няколко възможности да вкара. В 40-ата минута Вандерсон се откъсна сам срещу вратаря, но атаката бе спряна със спорна засада. Само 60 секунди по-късно орлите осъществиха бърза атака отляво, последва пас на Вандерсон към Марселиньо. Бразилецът овладя топката на границата на наказателното поле и с плътен шут по земя нацели лявата греда.

За Ботошани Китошка на два пъти изпробва рефлекса на Ренан, но вратарят на българския тим без проблем спаси.

През втората част, в която играта бе по-равностойна, Лудогорец излезе с нова 11-ка. В нея бе включен 17-годишният нападател от школата Доминик Янков.

В 59-ата минута младокът имаше шанс да се разпише, когато бе оставен непокрит след центриране на Лукоки отдясно, но не успя да овладее добре топката и тя попадна в ръцете на румънския вратар.

Десет минути по-късно Джонатан Родригес стреля опасно с глава след центриране отдясно, но над напречната греда.

В 76-ата минута Лудогорец като по чудо не удвои. След центриране от корнер Моци чукна топката към Густаво Кампаняро, но халфът не успя да вкара на два метра пред празната врата, стреляйки над напречната греда.

Все пак в в 90-ата минута футболистите на Димитър Димитров вкараха втори гол чрез Натанаел. Бразилецът овладя топката на левия фланг, влезе навътре и след брилянтен фалцов шут с по-слабия му десен крак вкара в далечния ъгъл за крайното 2:0.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТОШАНИ 2:0

1:0

Клаудиу Кешерю 11

2:0

Натанаел 90

ЛУДОГОРЕЦ:

33. Ренан, 4. Сисиньо, 32. Пластун, 2. Форстър, 19. Василев, 12. Анисе, 18. Дяков, 88. Вандерсон, 84. Марселиньо, 98. Ковачев, 28. Кешерю (в 45-ата минута влизат: Броун, Терзиев, Моци, Лукас Саша, Горалски, Кампаняро, Мисиджан, Лукоки, Жоао Паоло, Доминик Янков)