Без изненади в преиграванията, Лестър и Уест Хам продължават за ФА Къп (видео)

Отборите на Лестър и Уест Хам се класираха от втори опит за осминафиналите в турнира за ФА Къп. И двата тима спечелиха преиграванията си от третия кръг, съответно срещу Флийтууд Таун и Карлайл. "Лисиците" нямаха проблеми и спечелиха с 2:0, докато "чуковете" не можаха да вкарат гол в редовното време и трябваше да чакат до 112-ата минута, когато Рийс Бърк сложи край на надеждите на гостите за сензация.

На "Кинг Пауър Стейдиъм" Клод Пюел заложи на състав, в който преобладаваха резервите, но те не го разочароваха. В 43-ата минута Ислам Слимани комбинира с Келеши Иеанашо, който откри резултата. Отново ниегериецът беше точен в 77-ата минута след пас на Риад Марез. Първоначално страничният съдия вдигна флага за засада, но след намесата на системата VAR (за първи път в Англия - б. а.) голът бе зачетен. В следващия кръг Лестър ще срещне Питърбро.
Уест Хам също беше без основните си футболисти срещу третодивизионния Шроусбъри и това можеше да струва скъпо на лондончани.  В редовните 90 минути гол не падна, а продълженията също вървяха към нулево равенство, но в 112-ата минута Рийс Бърк вкара първия си гол с екипа на "чуковете" и ги прати срещу победителя от двойката Борнемут - Уигън.

Кардиф Сити не се затрудни като гост на Мансфийлд Таун и спечели с 4:1. Два гола за уелския тим реализира Джуниър Хойлет. В следващия кръг отборът на Нийл Уорнък ще се изправи срещу Манчестър Сити.

Шефилд Уензди спечели с 2:0 срещу Карлайл и ще има за съперник в 4-ия кръг Рединг, който пък преодоля след успех с 3:0 Стивънидж.