Балотели над всички в дербито на Лазурния бряг, но последната дума имаше Фалкао (видео)

Два спорни гола донесоха точка на Монако в дербито на Лазурния бряг срещу Ница. Двата тима сътвориха зрелищно второ полувреме, а гостите повече заслужаваха победата. "Орлетата" направиха пълен обрат с попадения на звездата си Марио Балотели, но в добавеното време Радамел Фалкао се разписа за крайното 2:2.

И двата тима бяха в добра форма преди сблъсъка на "Луи II", a монегаските се стремяха да се върнат на второто място в класирането, на което малко по-рано снощи се настани Олимпик Марсилия. Домакините започнаха в атака с Фалкао, подкрепян от Балде Кейта, Тома Льомар и Адама Диакаби. Балотели се появи в титулярния състав на Ница за пръв път през новата година.
"Олетата" нямаха точка и дори отбелязан гол при последните си 4 шампионатни визити на Монако, а преди седмица загубиха от отбора на Леонардо Жардим у дома за Купата на Лигата. В първите минути футболистите на Ница действаха по-прибрано, но не позволиха на съперника да притесни вратаря Валтер Бенитес. В средата на полувремето Балотели имаше шанс да стреля от фаул на удобна позиция, но СуперМарио прати топката в аут.

В 33-ата минута Диакаби откри за Монако, но попадението му беше, меко казано, скандално. След центриране от десния фланг топката се удари в ръката на Балде Кейта, а после и самият Диакаби си помогна с ръка, за да я овладее, преди да простреля Бенитес. Гостите протестираха, но резултат нямаше.
Ница отвърна на удара веднага след почивката. Балотели изпревари централните защитници на монегаските и отблизо изравни. В 62-ата минута малко не стигна на Вилан Сиприен да вкара втори гол за Ница, но това стори Балотели в 68-ата, когато се измъкна от Андреа Раджи, а после и рикошет в тялото на италианеца помогна на топката да влети във вратата на домакините.

Монако нямаше друг избор, освен да рискува и Жардим пусна в игра Стеван Йоветич и Рашид Гезал. Късметът се усмихна на тима от Княжеството в 93-ата минута, но и това попадение може да се определи като спорно. Домакините получиха нарушение около наказателното поле и го изпълниха преди да е прозвучал съдийски сигнал. Йоветич стреля, Бенитес спаси, но при добавката Фалкао подели точките.

Монако остана на трето място в класирането, а Ница е на шеста позиция. В следващия кръг тимът на Люсиен Фавър посреща Сент Етиен, а монегаските са домакини на Метц.