Марсилия пропусна дузпа, но отново победи (видео)

Изстрадана, но много важна победа изкачи Олимпик Марсилия на второ място във временното класиране на Лига 1, поне преди дербито на Лазурния бряг между Монако и Ница. Отборът на Руди Гарсия се наложи с 2:0 над Страсбург, а в герой се превърна резервата Клинтън Н'Жие. Той откри резултата в 79-ата минута, малко след като Валер Жермен бе пропуснал дузпа. В края на двубоя Димитри Пайе отбеляза втори гол за домакините и зарадва "Велодром".

Марсилия не изигра добър мач, а новакът Страсбург показа, че не бива да бъде подценяван. Гостите се бранеха много организирано и създадоха няколко чисти положения през втората част, от които не се възползваха.
Преди почивката ОМ доминираше във владението на топката, но почти не застраши вратата на блестящия Алексндре Оукиджа. Единствените две голови възможности дойдоха след центрирания и удари с глава на Адил Рами и Лукас Окампос. Във втория случай Окампос бе напълно непокрит, но от няколко метра стреля в аут.

След почивката Страсбург започна по-добре, но смените на Руди Гарсия помогнаха на Марсилия да грабне трите точки. В 71-ата минута домакините получиха дузпа, но Валер Жермен не успя да преодолее Оукиджа, който направи още няколко впечатляващи спасявания. Все пак, Олимпик поведе в 79-ата минута благодарение на резервата Н'Жие. Камерунецът бе на точното място след удар на Жермен и поредната добра намеса на Оукиджа.
Н'Жие имаше заслуга и за втория гол, реализиран от Пайе. Френският национал финтира стража на Страсбург и спокойно прати топката в мрежата за крайното 2:0.

Това е трета поредна победа за ОМ и общо 13-а през сезона. Страсбург влезе в серия от 3 загуби и заема 12-о място в таблицата.