Късен шок за Бордо (видео)

Отборът на Бордо живна с победта над Троа (1:0) през уикенда, но днес отново раззочарова феновете си. Жирондинци загубиха с 0:2 у дома от Каен и заемат незавидното 13-о място в класирането. Головете в двубоя отбелязаха Иван Сантини от дузпа в 89-ата минута и Силвио Роделен в добавеното време.

Бившият футболист на Лудогорец Джонатан Кафу не беше в групата на Бордо, а звездата Малколм игра слабо и явно вече мисли за трансфера си в Арсенал, макар че Арсен Венгер отрече да има сделка между двата клуба.

Домакините трудно стигаха до удари към вратата на Каен и това ги изнерви. Гостите пък често си служеха с нарушения и това направи мача на "Бордо-Атлантик" истинско мъчение за феновете. В 86-ата минута Пол Баис от жирондинци получи червен картон, но най-лошото предстоеше, защото хърватинът Сантини превърна в гол отсъдената дузпа, а в края Роделен се възползва от това, че вратарят на домакините Беноа Костил бе излязъл напред и от центъра прати топката в мрежата - 0:2.

Победата е първа за Каен от края на ноември и изкачи тима на 9-о място в класирането.