Кузманов спечели първия си мач за 2018

Националът на България за "Купа Дейвис" Димитър Кузманов постигна победа в първия си мач за годината.

Кузманов се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд от 15 хиляди долара, след като се наложи над участващия с "уайлд кард" руснак Николай Вилегжанин с 6:2, 6:3 след 100 минути игра.

Поставеният под номер 5 пловдивчанин поведе с 4:0 по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част българинът реализира единствен пробив в шестия гейм и запази преднината си до края.

За място на четвъртфиналите Кузманов ще играе срещу румънеца Николае Фрунза. В схемата на двойки българинът и Джанлука Магер от Италия ще започнат срещу руснаците Тимур Киямов и Денис Клок.