Тийм и Дел Потро безпощадни в първите си срещи

Поставеният под №5 Доминик Тийм не загуби сет в първия кръг на Australian Open. Австриецът срази с 6:4, 6:4, 6:4 аржентинеца Гуидо Пея. Тийм не загуби нито веднъж подаването си, като направи по един пробив във всеки от трите сета. Във втория кръг австриецът ще играе с американския квалификант Денис Кудла, който елиминира сънародника си Стийв Джонсън с 6:7 (5), 6:3, 7:6 (3), 6:2.

Трисетова победа записа в първия си мач и Хуан Мартин Дел Потро. Поставеният под №12 аржентинец се справи с американския талант Франсис Тиафоу с 6:3, 6:4, 6:3. Дел Потро, двукратен четвъртфиналист в Мелбърн (2009, 2012), не допусна пробив, като спечели 4 пъти подаването на съперника си. Първият пробив дойде в шестия гейм на първия сет, а аржентинецът взе подаването на Тиафоу и в самото начало на втората част. С нови два пробива в третия сет шампионът на US Open за 2009 година сложи точка на спора и си осигури среща с друг млад талант - руснака Карен Качанов. Той се наложи със 7:6 (3), 7:6 (2), 6:4 над канадеца Питър Полански.

Приключи и последният мач от днешната програма при дамите. Представителката на домакините Ашли Барти (№18 в схемата) надви Арина Сабаленка (Беларус) с 6:7 (2), 6:4, 6:4. В следващата фаза тя ще срещне италианката Камила Джорджи, сразила с 6:4, 6:3 руската квалификантка Анна Калинская.